۴هزار نفر در صنعت کاشی و سرامیک بیکار شدند

مدیرعامل شرکت کاشی و سرامیک البرز با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۴هزار نفر در این صنعت بیکار شده‌اند، گفت: قرار بود براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ضمن حمایت از تولیدکنندگان داخلی، کشور را نسبت به تحریم‌های بین‌المللی بیمه کنیم.

عباس سمیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه تشدید رکود بازار باعث شده تا مشکلات واحدهای تولیدی کاشی و سرامیک هر روز افزایش پیدا کند، اظهار داشت: کمبود سرمایه در گردش تیراژ تولید کارخانجات را کاهش داده و این امر در نهایت به تعدیل نیروی انسانی واحدها منتهی شده است.

مدیر عامل شرکت کاشی و سرامیک البرز با بیان اینکه در حال حاضر حدود 130 واحد تولیدی کاشی و سرامیک در کشور هستند، افزود: برخی از واحدها تعطیل و تعدادی دیگر هم نیمه‌تعطیل و با ظرفیت کمتر از 50درصدی فعالیت می‌کنند.

وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 4هزار نفر در این صنعت بیکار شده‌اند، گفت: همیشه در شرایط رکود دولت سیاست‌هایی را برای حمایت از واحدهای تولیدی به کار می‌گیرد اما متأسفانه هنوز دولت در این رابطه اقدامی نکرده است.

سمیعی با گلایه از اینکه سازمان امور مالیاتی همچنان خواستار دریافت مالیات آن هم به‌نرخ‌های جدید از تولیدکنندگان است، گفت: در صورت تشدید مشکلات واحدهای تولیدی امکان فعالیت نخواهند داشت، این درحالی است که قرار بود براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ضمن حمایت از تولیدکنندگان داخلی کشور را نسبت به تحریم‌های بین المللی بیمه کنیم.

1394/09/25 | تسنیم