شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با هدف کاهش رکود مسکن، از 22 الی 25 مرداد ماه برگزار می شود

حضور 300 شرکت خارجی از 23 کشور جهان در نمایشگاه صنعت ساختمان.

سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران، کمک به دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی، با شعار اقدام و عمل و هم چنین خروج از رکود را هدف اتاق تعاون از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران دکترسید محمد کریمی در نشست خبری که امروز در ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان برگزار شد، با اشاره به سیاست های کلان و چشم اندازی که در قبل از اجرای هر برنامه ای در کشور در نظر گرفته می شود، گفت: در راس سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، سیاست های اقتصاد مقاومتی است که امسال نیز با شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری شده است و دولت نیز در این زمینه برنامه های متنوعی را در حال تدوین و اجرا دارد.وی افزود: تدوین و اجرای برنامه ششم توسعه نیز بر مبنای سیاست های کلان کشور انجام می شود که سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از آنهاست.

کریمی بیان داشت: اتاق تعاون ایران به عنوان یک تشکل غیردولتی دراجرای اقتصاد مقاومتی به یاری دولت شتافته است و برای تحقق اقدام و عمل و هم چنین با هدف خروج از رکود اقتصادی، اقدام به برگزاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان می کند.وی تاثیر صنعت ساختمان را بر خروج از رکود اقتصادی بسیار با اهمیت دانست و بیان کرد: در این زمینه اتاق تعاون ایران با اقدام به برگزاری این نمایشگاه ، در سال اقدام و عمل به ایجاد فرصت های شغلی در مسکن و صنعت ساختمان کمک می کند.

کریمی این نمایشگاه را بزرگترین نمایشگاه کشور ذکر کرد و گفت: در برگزاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، سازمان توسعه تجارت، وزارت صنعت و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اتاق تعاون همکاری داشته اند.عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران به حضور شرکت های خارجی در این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و افزود: یکی از ویژگی های این نمایشگاه حضور خارجی ها است که با توجه به شرایط امن و با ثبات سیاسی کشور در منطقه، مورد توجه کشورهای خارجی قرار گرفته است.

وی بیان داشت: 300 شرکت خارجی از 23 کشور برای حضور در شانزدهمین دوره از نمایشگاه صنعت ساختمان ثبت نام کرده اند و 6500 متر مربع از 50 هزار فضای غرفه های این نمایشگاه را به خود اختصاص داده اند و پیش بینی می شود با استقبال خوبی از سوی خارجی ها در این نمایشگاه روبرو شویم.

کریمی گفت: بلژیک، چین، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، کره جنوبی، آفریقای جنوبی،اسپانیا، تایوان، روسیه، ترکیه، کانادا، سوئیس، سوئد، انگلیس، اتریش،دانمارک، ژاپن، هلند، فنلاند و نروژ از جمله کشورهایی هستند که در نمایشگاه شانزدهم صنعت ساختمان حضور دارند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه بیش از ۸۰۰ شرکت داخلی اعم ازتولیدکنندگان مصالح ساختمانی، انبوه سازان و مشاوران صنعت ساختمان نیز حضوردارند افزود : شرکت کنندگان در این نمایشگاه قرار است آخرین دستاوردهای خود را در ۲۴ گروه کالایی در بیش از ۱۰۰ رشته و صنف به ویژه در بخش های مربوط به عایق های نوین با تکیه برفناوری نانو، مصالح پایه برای احداث ساختمان های سبز با هدف صرفه جویی در انرژی و روش های مقابله با زلزله به نمایش بگذارند.

کریمی از برگزاری سه همایش بزرگ ویژه صنعت ساختمان در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و گفت: در این همایش ها اقتصاد مقاومتی و اهداف آن در صنعت ساختمان، روش های توسعه و انبوه سازی با رویکرد مقاوم سازی و سبک سازی بررسی می شود.عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران همچنین به معرفی ۳۰ کارآفرین نمونه در صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: نوآوری و استفاده از تکنولوژی روز دنیا از شاخص های مهم انتخاب کارآفرینان نمونه است.

این مقام مسئول در بخش تعاون مهم ترین ویژگی برگزاری نمایشگاه شانزدهم صنعت ساختمان را که نخستین بار اجرایی می شود ایجاد اپلیکیشن مکان یاب روی تلفن همراه دانست و افزود: بازدیدکنندگان می توانند با مراجعه به سامانه صنعت ساختمان و دانلود این اپلیکیشن روی تلفن همراه خود با سهولت هرچه بیشتر محل بازدید خود را جهت یابی کنند. کریمی زمان برگزاری این نمایشگاه را ۲۲ تا ۲۵ مرداد اعلام کرد.

1395/05/20 | اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران-پرتال نمایشگاه صنعت ساختمان ایران-اخبار نمایشگاه-http://www.iranconfa